Prevence

Ať je Vám 22, nebo 90, každé 2 roky bychom Vás rádi viděli u nás v ordinaci na preventivní prohlídce. Můžeme tak společně předcházet pozdnímu záchytu nejrůznějších onemocnění, nebo si promluvit o vhodných životních návycích.

Některé věci jsou nám všem osudem dány, mnoho toho ale můžeme ovlivnit aktivním přístupem k životu, dostaneme-li tu možnost. Polovinou úspěchu je pravidelný dostatečný pohyb, přiměřené množství rozmanité stravy, spokojenost a omezení škodlivých návyků ,jak jen to lze- alkohol, cigarety apod.

Moderní medicína umí mnohé, přesto se kvalita života s nemocí a její léčbou často povážlivě zhorší.

Hospitalizace v odcizeném nemocnicničním prostředí, upoutání na lůžko bez možnosti se sám obstarat, nebo útrapy všech podstoupených zákroků si nechceme nikdo moc představovat. Přesto máme v ČR jistotu, že nás toto potká o 10let života dřív, než je běžné ve skandinávských zemích, kde prevenci dlouhodobě nepodceňují.

Prevenci u nás chápeme nejen jako cílené odhalování nemocí, ale především jako snahu jejich rozvoj co nejvíce oddálit, nebo nejlépe mu vůbec zabránit.

Platí, že čím dříve se vše řeší, tím větší je šance na dobrý výsledek.

Stejně jako loono věříme v prevenci. Má smysl.

Zde naleznete rozcestník prevence podle věku a pohlaví. Tedy popis a výčet screeningových vyšetření, které bychom měli provádět pravidelně i při jakémkoli pocitu, že s Vaším zdravím není něco v pořádku.